Hetka.cz je první český e-shop s nabídkou profesionálních fotbalových chráničů hlavy. Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

CO JE TO TA FOTBALOVÁ HETKA?

Hetka je fotbalový chránič hlavy pro brankáře i hráče v poliFotbalové hetky nebrání ani přesnému hlavičkování

Je to speciálně navržená čelenka nebo helma, která snižuje riziko úrazu hlavy při fotbale

Není příliš sportů, které by pro Českou republiku byly typičtější a tradičnější než fotbal. Jeho oblíbenost je mimo jiné dána minimální výbavou, která je ke hře zapotřebí. Nenáročnému hráči stačí branka a fotbalový míč. V posledních letech se ale začaly objevovat občas až šokující informace o vysoké míře úrazů hlavy a mozku způsobených při hře tohoto krásného sportu. Plošné používání hetek je tak jen otázkou času. Fotbalová helma nebo čelenka by neměla chybět ve výbavě žádného mladého či profesionálního fotbalisty. Odborníci se totiž shodují, že právě jim hrozí nejvyšší riziko úrazů s trvalými následky.

Riziko úrazů hlavy ve fotbale hrozilo vždy. V posledních desetiletích ale prošel sport významnou proměnou a toto riziko se ještě zvýšilo. Míče létají rychleji, hráči jsou přesnější a trénink náročnější. Vzrůstající počet vážných poranění hlavy a mozku způsobených při fotbalu potvrzují i výsledky ankety ROMENIA a Unie fyzioterapeutů ČR mezi profesionálními sportovci.   

Akutní poranění hlavy nejčastěji vzniká při srážce hlava na hlavu s jiným hráčem, např. během hlavičkového souboje. Následuje akutní poranění způsobené nárazem do branky či nohy protihráče. Zde jsou nejohroženější skupinou brankáři.

Odborníci ale varují také před chronickými neurologickými nemocemi, které fotbalistům hrozí. Tato onemocnění se projevují v dlouhém horizontu, někdy až 30 letech po aktivní hře fotbalu. Mohou je způsobit mimo jiné i drobné pravidelně se opakující otřesy hlavy. Nejčastěji se v této souvislosti zmiňuje tzv. boxerská demence neboli CTE (Chronic traumatic encephalopathy).

Vzhledem k fyziologii a vývoji lidského těla jsou nejohroženější skupinou děti do patnáctého roku života. Lidská lebka se ale vyvíjí ještě déle a riziko zcela nezmizí ani u dospělých hráčů.

Každý fotbalista by si měl chránit svoji hlavu. A proto je tu HETKA. Obchod s profesionálními fotbalovými chrániči hlavy.

Vybrat si můžete z kvalitních ověřených produktů značky FULL90. Všechny její produkty odpovídají pravidlům FIFA a prošly při vývoji náročnými testy.

 

názory odborníků

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení